Komende tijd ligt zowel de Ereklasse als de Futureklasse stil ivm de interlands van Oranje. Uiteraard is er genoeg te vertellen over de teams, dus zullen we per week een (of meerdere) speler(s) uitlichten om hen wat beter te leren kennen. De mannen hebben zelf een vragenlijst voorgeschoteld gekregen en mogen hier zelf een keuze te maken welke zij graag willen beantwoorden.
Vandaag is het tijd voor onze boomlange lock: Dorius Le Poole.
Mijn grootse rugby droom en hoe ik daar te komen …..?
Om deel te nemen aan de Nederlandse selectie. En dan daarbovenop ook mee te mogen doen aan het WK 2027 in Australië. Ik dacht dat het nooit mogelijk zou zijn omdat ik best laat begon op mijn 18de. Echter nu door hard te werken en heel veel tijd aan rugby te besteden heb ik een kleine droom om op het allerhoogste niveau rugby te mogen spelen. Om daar te komen weet ik dat ik de komende jaren mijn skills als 2de rijer moet verbeteren voor de line-out en mijn fysiek moet toch een niveau omhoog.
Mijn geheim om je rugby-skils te verbeteren:
Ik ga redelijk saai zijn door te zeggen dat er geen geheime tip is om je rugby te verbeteren. Er zijn zoveel verschillende onderdelen van rugby, het geheim om die allemaal te verbeteren is discipline. Om 1 skill te kiezen en dag in dag uit die te verbeteren en te trainen. Je kan hulp krijgen van goede coaches en vrienden om wel de skill goed te trainen, maar het grote geheim van alles om ergens beter in te worden is toch echt oefenen, oefenen, oefenen. En daar heb je discipline en plezier voor nodig in wat je doet.
Welke wedstrijd is je bijgebleven?
Er zijn er een paar die me bij zullen blijven. Maar een daarvan is toch wel mijn allereerste wedstrijd voor HRC 1 in 23/24. Ik had net 2 maanden in Kenia gezeten en mocht na 1 week terug al starten tegen ‘t Gooi uit. Die wedstrijd heb ik alles gegeven wat ik had om mezelf te bewijzen. Die wedstrijd was verstand op 0 en volledig op instinct aanvallen en verdedigen. Aan het einde van de wedstrijd kon ik boven niet meer van onder onderscheiden, zo moe was ik. Maar uiteindelijk wel Man of the Match gekregen, door eigenlijk gewoon alles op het veld te geven. Door die wedstrijd voelde ik me wel meteen echt een onderdeel van het team bij HRC. En het bewees voor mij dat hard werken toch wel echt het ultieme wapen is in rugby.
En je craziest trip story?
Mag ik niet zeggen haha.