Mini’s winnaar landelijk mini toernooi!

  -   Mini's
HRC mini's Nederlands kampioen!
De kampioenen samen met de finalist RC Utrecht

Afgelopen zaterdag was het zover, het Landelijk Mini Toernooi in Tiburg. Onze mannen van HRC hadden zich twee weken geleden verzekerd van plaatsing door het districtkampioenschap te winnen in Leiden. In Tilburg mochten ze zich meten met de rest van Nederland.

Na een super trip met alle mini’s in Frankrijk, was de woensdag training wat minder bezocht vanwege wat zieken/ geblesseerden, ook hier & daar wat voorzorg omdat de heren er zaterdag 100% klaar voor wilden zijn. Op vrijdag werden ouders teruggestuurd naar de supermarkt om pasta/groente te halen, feestjes uitgesteld/afgezegd en The Voice Kids overgeslagen om bijtijds in bed te liggen. Zaterdagochtend was er ook wat van spanning te zien bij mannen…

We waren ingedeeld in Poule A met de Bulldogs uit Almere, Haarlem en Breda. Gameplan bleef hetzelfde, langzame ballen kort houden met voorwaartsen en na snelle rucks/off-loads onze driekwarten aan de buitenkanten gebruiken dmv de ingestudeerde patronen. Ook de super weersomstandigheden hielpen om lekker te ballen.

De zenuwen zaten er toch wel een beetje in, getuige de eerste 5 minuten tegen de Bulldogs met evenveel knock-ons. Iedereen bleef postief, supportte elkaar en uiteindelijk stond er toch een ruime overwinning op het bord. Daarna volgde Haarlem, dat al jaren goede jeugdteams heeft, we waren gewaarschuwd… HRC was vanaf het begin bij de les en snel werden er twee try’s gedrukt. Echter Haarlem beet zich vast en scoorde tegen. Je zag dat er wat onrust in het team sloop en we niet meer ons spelletje konden spelen, uiteraard ten verdienste van een fel spelend Haarlem. Uiteindelijk gaf onze sterke verdediging en vastberadenheid de doorslag. In de laatste poule wedstrijd tegen Breda werd alle schroom afgeworpen en speelde ze vrijuit, waar alle ingestudeerde bewegingen in de line-out en driekwartlijn resulteerde in de ene mooie try na de andere.

Het team was door naar de kwartfinale tegen Amstelveen, wederom een goede tegenstander. Ook hier maakte onze brede selectie van 18 spelers, die allemaal naadloos in het team passen, het verschil.

De halve finale volgde tegen Castricum, een tegenstander waar we al van verwacht hadden dat we ze ergens in het toernooi tegen zouden komen. Sterke & fysieke spelers met goede skills, al jaren getraind door oud Castricum eerste team spelers. Een aantal jongens uit team ‘Bulgarije” hadden al een keer tegen gespeeld dit seizoen en wisten wat we konden verwachten. De druk stond erop en het werd een finale waardige pot, waar beide teams knokten voor wat ze waard waren. Het startende team stond hun mannetje en de ‘impact’ spelers in de tweede helft zorgden voor verse krachten op gelijk niveau, wat het verschil maakte. De finale was bereikt tot vreugde van de vele meegereside ouders en supporters.

Bij de jongens was de knop gelijk om want ze wilde meer. Dat duurde alleen even, want in de halve finale tussen Haarlem en Utrecht stond het nog gelijk na de reguliere speeltijd (2 x 8 minuten) en de verlenging. Uiteindelijk was Utrecht beter in het nemen van de dropkicks en wachtte ons een toch best verrassende tegenstander. Utrecht had hun meeste kruit al verschoten en HRC liet zien dat ze de terechte winnaar waren met een ijzersterke verdediging, hard werkende voorwaartsen die zorgden voor een goed platform om de handige & snelle driekwarten te laten scoren. Complimenten ook voor Utrecht ze de finale gehaald hadden, waar ze bleven knokken. “Des rugby’s” gingen beide teams samen op de foto.

Weer een hoogtepunt voor deze unieke groep kids, die al jaren hechte maatjes zijn en voor elkaar door het vuur gaan. Na de prijsuitreiking werd er ook nog gespeeched waar Tilburg werd bedankt voor de uitstekende organizatie. Het bleef nog lang onrustig…

De kampioenen (vbno vlnr):

 • Gus Jongeleen
 • Olivier Meijer
 • Peer van Kleef
 • Xavier ten Hagen
 • Cas de Lange
 • Dennis Leemhuis
 • Jonas Rookmaaker
 • Sem Alblas
 • Aksel van den Broek
 • Storm van Wijk
 • Sjef van der Gaag
 • Roef van Wijmen
 • Douwe Nederhorst
 • Splinter Venema
 • Derk Teulings
 • Skief Nijssen
 • Ravi Rooker
 • Rens Persoon
Deel dit artikel:    
Duurzaam Clubhuis

Ons clubhuis

Het clubhuis heeft een duurzame karakter. Op het dak liggen 234 zonnepanelen en de warmte binnen wordt geleverd via panelen aan het plafond die stralingswarmte afgeven.

Lees meer
 
 
© 2022 Haagsche Rugby Club | Privacy Statement