HRC Mini’s – districtskampioen

  -   Mini's

Afgelopen zaterdag mochten onze mini’s aantreden op het district kampioenschap, dit keer georganiseerd door DIOK. Net zoals ieder jaar vaardigen wij alleen onze tweedejaars mini’s af. Dit jaar de luxe dat we twee tweedejaars teams hebben, naast drie eerstejaars teams. Het eerste team is omgedoopt tot de All Blacks en tweede team tot de Wallabies. Beide teams hadden tijdens het toernooi in Tiel al laten zien aan elkaar gewaagd te zijn met een 1e en 2e plek…

Op DIOK was het een warm bad van bekende gezichten, enerzijds omdat we deze teams vaak in het district tegenkomen, anderzijds dat er een aantal oud-HRC’ers aan het roer staan van andere rugby clubs.

Er werd gespeeld in 4 poules van drie teams waar de poulewinnaar zich zou kwalificeren voor het officieuze NK in Tilburg op 14 april. Vooraf begrepen we al dat uiteindelijk maar 1 team per vereniging naar het NK zou kunnen.

HRC 2/Wallabies waren ingedeeld bij Voorburg en Delft, waar de eerste pot tegen Voorburg ruim gewonnen werd en Delft onlangs alle inspanningen en mooi rugby helaas verloren. Echter een HRC’er blijft knokken en in de strijd om de 5e-8e plaats werden achtereenvolgens de Hookers en Rotterdam aan de zegekar gebonden. De laatste harde wedstrijd werd zelfs beslecht door het nemen van kicks op de palen, waar HRC de betere was om de 5e plek te claimen. GROOT compliment hoe dit team heeft geknokt en iedereen boven zichzelf uit is gestegen!

HRC 1/All Blacks waren ingedeeld bij de Bassets en Rotterdam. Het team wist wat ze te doen stond en had weinig motivatie nodig van de coaches om vanaf seconde 1 ‘aan’ te staan. De steenbokken op het shirt werden ook veelvuldig gebruikt om de tegenstanders welkom te heten met een Haagsche tackle en bij balbezit werden de backs aan de buitenkanten in stelling gebracht. De ene try nog mooier dan de andere…

In de halve finale wachtte DIOK, ook net als Rotterdam ook met fysiek sterke spelers. Goed verdedigen, sterke set-pieces en creativiteit in de driekwarten waren weer de sleutel tot succes…

Kers op de taart was het spel wat de heren tegen BSN in de finale lieten zien. Geen try tegen en maar liefst zes binnengelopen door onze rappe centers/wingers en full-back! Complimenten ook aan de voorwaartsen, die hun mannetje stonden in de scrum’s/line-out’s en met name de rucks, tegen vaak fysiek grotere tegenstanders.

Het grootste gewin van de dag voor de ouders & coaches, was om te zien dat de HRC mini’s een vriendenteam is en dat ze een hoop voor elkaar over hebben. Een aantal spelers die in de selectie van de All Blacks zitten, speelden de hele dag met de Wallabies mee, zonder weerklank. Ook dat is rugby… Het uiteindelijke resultaat is dan ook de verdienste van het HELE team, zie de foto. Komend weekend met alle mini’s naar Frankrijk op trip en daarna naar Tilburg…

Deel dit artikel:    
Duurzaam Clubhuis

Ons clubhuis

Het clubhuis heeft een duurzame karakter. Op het dak liggen 234 zonnepanelen en de warmte binnen wordt geleverd via panelen aan het plafond die stralingswarmte afgeven.

Lees meer
 
 
© 2022 Haagsche Rugby Club | Privacy Statement